האשכול 4, שוק מחנה יהודה, ירושלים

(02) 563 30 77

נועם קורן

שף מומחה וקונדיטור

נועם-קורן-שף

נועם קורן הינו שף וקונדיטור מוערך ובעל ניסיון עשיר במגוון רחב של סגנונות בישול שונים מרחבי העולם. המנעד הנדיר של תחומי ההתמחות שלו נובע מיצר נדודים בלתי נלאה לצד יזמות קולינרית בלתי מתפשרת שהובילו אותו לנהל מסעדות ולבשל בחלקי התבל השונים לאורך השנים.

נועם התגורר בגליל שנים רבות ושימש כשף וקונדיטור במספר מסעדות מובילות בגליל, בינהן מסעדת מוסקט במלון מצפה הימים, על בסיס מסורת הטרואר הצרפתי (תנובת השדה, הבוסתן ומשק החי) ומסעדת כנען ספא בהשראת היסודות הקולינריים של הגליל. שנות מגוריו בגליל הישראלי יצרו אצלו חיבור לקרקע ואהבה לשימוש במזון מהאדמה. נועם התמחה במאכלי הישוב הישן של ירושלים וצפת בשילוב טעמי הכפרים הערביים בניחוחות המרווה והרוזמרין ויינות הבוטיק של יקבי הגליל בסגנון הצרפתי.

noam-koren

בהמשך דרכו היה נועם קורן שותף בהקמת מסעדה מצליחה בהודו, דרכה פיתח סגנון בישול ייחודי הודי – אסייאתי. את רזי המטבח ההודי למד מהמקומיים ומהחיים בהודו והתאהב בהל, בקינמון, בעדשים, בקארי ובצ’אטני. סוד המטבח ההודי הוא להכיר כל תבלין ולדעת בדיוק כיצד הוא קלוי, טחון, מטוגן, מיובש וקצוץ. אצל ההודים התיבול הוא מלאכת אמנות והם יודעים להפיק את המירב מכל סוגי התבלינים.

נועם-קורן


בשנת 2010 הקים נועם את המרכז הקולינרי הישראלי, קייטרינג פיוז’ן ישראלי – אסייתי – הודי המשלב את הטעם הישראלי האהוב על כולנו עם חדשנות ומקוריות של שף עתיר ניסיון לצד רקורד רב שנים בתחום המסעדנות במזרח הרחוק ומגוון תפריטים אסייתיים והודיים ייחודיים.

משנת 2014 ואילך עורך ומנחה השף נועם קורן סדנאות בישול בירושלים במסעדת שם טוב בשוק מחנה יהודה. בין הסדנאות השונות: סדנת בישול איטלקי, סדנאות בישול דגים, סדנת בישול צמחוני, סדנת בישול הודי, בישול תאילנדי ועוד.